Vacutherm

Vacutherm

Vacutherm

İNFRAREDLİ ve VAKUMLU YÜRÜYÜŞ – KOŞU BANDI

İnfrared ısı ve Vakum teknolojileri ile donatılmış kapsülün içinde bulunan koşu bandı üzerinde negatif (düşük atmosferik) basınç ortamında yürüyüş veya koşu yapılmaktadır. 30 dakika uygulanır. Ortalama 1000 - 1500 arası kalori yakılmaktadır. Bu 2 teknolojiyi birleştiren yenilikçi zayıflama ve bölgesel incelme cihazıdır.

Bu cihaz; spora yeni başlayanlar, zayıflamak ve sıkılaşmak isteyen, spor salonuna gidecek vakti olmayan ve kısa sürede sonuç almak isteyenler için de etkili bir yöntemdir.

İçerisinde bulunan sıcaklık kan yoluyla tüm vücuda yayılır ve tüm vücuttan terleme sağlar. Vakum gücü de kasların enerji tüketimini arttırır. Tüm bunların sayesinde maksimum bölgesel incelme, vücuttan su atma, sıkılaşma ve kilo kaybı sağlar.

Yağ yakımı ve metabolizmanın çalışması 24 saat boyunca devam eder.

Herhangi bir ışın ya da radyasyon içermez. %100 sağlıklı bir cihazdır. En önemli etkisi, seanslarınız bitse dahi vücut kolay kilo almaz ve sıkılığını korur.

Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları ve kalın damarlı varisi olan kişiler için doktor izni gerekmektedir. Diğer farklı rahatsızlıklarınız varsa bunları tarafımıza belirtmenizi öneririz.

IR Infrared (Isı) Teknolojisi :

Egzersiz sırasındaki infrared ısı, vücut sıcaklığınızı arttırarak metabolizmanızı hızlandırır. Kabin içi sağ, sol ve ön panellerde bulunan Infrared özelliği olan lambalardaki ısı, cildin 4 kat altına inerek, derin katmanlarda birikmiş yüksek toksinlerin, ağır metallerin, asitlerin atılmasını sağlar. Isı, eklem tutulmasını azaltır, kas spazmlarını rahatlatır, kan dolaşımını arttırır, ağrıları dindirir, yumuşak doku zedelenmesine iyi gelir. Ayrıca iltihaplı ödem ve ifrazatların çözümüne yardımcı olur. Aynı zamanda savunma sistemimizi harekete geçirerek bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.

Vakum Teknolojisi:

Cihazın içinde bulunan vakum teknolojisi ile kapsül içindeki hava tamamen çekilir ve oluşan negatif basınç ortamında kişinin yürüyüşü zorlaşırken, kilo kaybı ve ödem atma maksimum seviyeye çıkar.

Karın, basen, göbek, bacak ve kalça bölgelerinde biriken yağ dokusu, bu bölgelerdeki düşük kan dolaşımı nedeniyle yakılması zor ve depolamaya meyillidir. Vakum teknolojisi ile spor aktivitesinin yapıldığı özel kapsülde oluşturulan düşük atmosferik basınç ortamının etkisiyle bu bölgelerdeki kan dolaşımı hızlanmakta ve egzersiz etkisi ile ortaya çıkan yağ yakımı kat ve kat artmaktadır.

Vakum etkisi, yağ dokularına ulaşan kan akışını hızlandırarak, yağ asitlerinin salınımını hızlandırır.

Lipo Drenaj Teknolojisi:

Vakum modu, dönüşümlü olarak 30 saniye çalışıp ve 30 saniye duracak şekilde programlanmıştır. Yeni başlayanlar ve hassas kan damarları olan kişiler için ideal bir moddur. İleri seanslarda normal modlara geçilebilir.

Kolajen Tedavisi Teknolojisi:

Kolajen, insan vücudunda bulunan bir tür lifli proteindir. Vücutta kolajen üretimi 30 yaşından sonra azalmaya başlar. Bu kilo kaybını etkileyen en büyük sebeplerden biridir. Kolajen; insan organizmasının en büyük dokusu olan kas bağ dokusunun içerden beslenmesini destekler ve dokuyu yeniden canlandırarak sıkılaşmasını sağlar. Kolajen sentezi arttıkça metabolizma çalışmaya başlar.

Kromaterapi Teknolojisi:

Kromaterapi renklerin organizmalar üzerindeki tedavisidir. Renklerin hormonlar üzerinde olumlu etkileri vardır; Cilde pozitif iyonlar yükler, vücut dengesi, direnci ve ruh sağlığı için yararlıdır ve vücut çakralarının açılmasına yardımcı olarak bölgesel kilo kaybını kolaylaştırır.

 

CİHAZIN ETKİLERİ

  1. Yağ yakımına (özellikle derin ve yıkılmaya dirençli yağ dokularında) yardımcı olur.
  2. Metabolizmayı hızlandırır.
  3. Zayıflama ve Bölgesel şekillenme sağlar.
  4. Sıkılaşma sağlar.
  5. Ödem atımına yardımcı olur.
  6. Fiziksel durumu güçlendirir.
  7. Kan ve lenf dolaşımının iyileşmesini sağlar.
  8. Cildi gençleştirir, cilt elastikiyetini arttırır.
  9. Form tutmaya yardımcı olur.
  10. Günlük aktivitelerden sonra stres atmanızı sağlar ve psikolojik olarak rahatlatır.